Aktuálně z naší školy

čtvrtek 17.09.2020

Roušky ve třídách 2. stupně

Vážení rodiče,vzhledem k nové informaci ministra zdravotnictví je od pátku 18.9. zavedena nová povinnost nosit roušky ve třídách.Opatření platí pro žáky 2. stupně,​ pro žáky 1. stupně tato povinnost nenastává.Zajistěte, prosím, svým dětem dostatečný počet hygienicky zabalených roušek, aby si je mohli během dne měnit.Děkuji za pochopení a přeji Vám všem pevné zdraví.Michaela Vašutová​

úterý 01.09.2020

Zahájení školního roku 2020

Konečně jsme se všichni - žáci, učitelé i rodiče dočkali a 1.9.2020 hned po ránu jsme slavnostně zahájili školní rok :-) Kéž proběhne, pokud možno, co nejlépe v běžném režimu a bez omezení. Přeji všem pevné zdraví a mnoho úspěchů jak ve školním, pracovním, tak i osobním životě.    Mgr. Michaela Vašutová Fotky: Mgr. Martin Polách

středa 26.08.2020

Plavání

Z důvodu pokynů z MŠMT nebude ve školním roce 2020/2021 probíhat pro 1.,2. a 5. třídu výuka plavání. 3. a 4. třída má výuku plavání povinnou, proto se uskuteční. Výuka plavání začne v úterý 8.9.2020.

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.