Aktuálně z naší školy

čtvrtek 21.02.2019

Exkurze do Osvětimi

Ve čtvrtek 14. února se žáci 9. ročníku zúčastnili exkurze s názvem Osvětim – svědomí lidstva. Přestože z hodin dějepisu deváťáci většinu informací znali teoreticky, osobní prohlídka přímo za ostnatými dráty koncentračního tábora byla pro každého velmi intenzivním zážitkem. Žáci se seznámili s životem v táboře a osudy Židů, ze kterých běhal mráz po zádech. Ponurou atmosféru ještě více umocnilo pochmurné počasí, vítr a občasný déšť.

středa 13.02.2019

Drahá legrace

Žáci 8. a 9. ročníku zhlédli v úterý 12. února ve zlínském divadle komedii s názvem Drahá legrace. Věříme, že se jim představení líbilo a na návštěvu divadla si najdou čas i mimo vyučování.

pondělí 04.02.2019

Lyžařský výcvik

Lyžařský výcvik letošní 7. třídy proběhl netradičně na Radhošti, kde jsme byli po 6 dní ubytováni. Veškerá výbava nám byla odvezena z Dolní Bečvy až na samé místo konání výcviku. My jsme se přesunuli nejdříve autobusem na Pustevny a poté pěšky na Radhošť. Po příjezdu jsme se seznámili s ubytováním, které bylo nad očekávání moderní a velmi příjemné. I přes mírně nepříznivé počasí byl v neděli zahájen výcvik. Nutno říci, že i když někteří nestáli v životě na lyžích, nebo naposledy ve školce, tak první den všichni sjeli svah a okusili jízdu na vleku. Postupem času jsme se neustále zlepšovali, zrychlovali jsme se a mohli si tak dovolit i něco navíc... jízdu pozpátku, točení se na lyžích apod. Celý kurz byl zakončen závody ve slalomu. Jsme moc rádi, že se nikomu nic nestalo a snad nám dlouho zůstane v paměti. Děkujeme LK Radhošť za možnost zdarma využívat jejich vleku.

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.