Aktuálně z naší školy

středa 20.11.2019

Omezený provoz ZŠ z důvody plánované odstávky elektrické energie

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 bude z důvodu odstávky elektrické energie zkrácená výuka. Žáci 1. stupně buduo končit výuku v 11:30 a žáci 2. stupně ve 12:15.

pondělí 11.11.2019

Projektový den - Pečení muffinů

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 se po chodbách školy linula velmi příjemná vůně. Kdybyste šli rovnou za nosem, dovedla by Vás tato vůně až do žákovské kuchyňky. V ní žáci 8. ročníku pod vedením Mistra kuchaře pana Martina Majera z Hotelovky ve Frenštátě pod Radhoštěm připravovali různé druhy muffinů. Mohli byste tak ochutnat muffiny s vanilkovou, kokosovou, citrónovou a čokoládovou příchutí. Po upečení je žáci i ozdobili, takže hotová dílka vypadala, jak jinak, než k nakousnutí :-) . Muffinky byly připraveny pro děti k pátečnímu Lampionovému průvodu, který pořádala ŠKS Dolní Bečva. Osmáci si pečení moc užili a panu Majerovi děkujeme za výborně připravenou akci a těšíme se na další spolupráci.

čtvrtek 17.10.2019

Druháci navštívili knihovnu

Žáci 2. třídy navštívili minulý týden ve čtvrtek 10.10.2019 místní knihovnu.                        Paní knihovnice si pro děti připravila besedu s názvem Etiketa pro každého. Povídali si o slušném chování, poslouchali čtené příběhy z knížek a sami si vyzkoušeli rozhodnout podle obrázku, co je správné a co ne při chování ve třídě.        Za odměnu si mohli holky i kluci prohlédnout nebo půjčit zajímavé a oblíbené dětské knížky.

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.