Aktuálně z naší školy

čtvrtek 11.04.2019

Výsledky zápisu do 1. ročníku

Výsledky zápisu do 1. ročníku pro rok 20019/2020 jsou součástí přiloženého dokumentu.

čtvrtek 11.04.2019

Zápis budoucích prvňáčků

Ve středu 10. 4. proběhl zápis dětí do první třídy pro školní rok 2019/2020. Děti chodily k zápisu odhodlaně a byly velmi šikovné, předvedly paním učitelkám a panu učiteli, co zvládají, co umí a co je baví. Někteří přišli s trémou, ale ta je většinou brzy opustila. Určitě pak s rodiči oslavili tento pro ně významný den a za odměnu se stavili třeba v cukrárně.  My se na ně v září velmi těšíme a přejeme jim hezké chvíle posledních měsíců, které stráví jako předškoláci ještě v mateřské škole.

středa 10.04.2019

Velikonoční lidové zvyky a tradice

2.4.2019 proběhl ve školní družině Projektový den s názvem Velikonoční lidové zvyky a tradice v našem regionu. Pedagogové ŠD a ŠK připravili s místním pamětníkem Robertem Mečiarem několik stanovišť, na kterých byly předvedeny různé činnosti související s velikonocemi. Žási ŠD si vyslechli vyprávění o některých lidových zvycích, prakticky si vyzkoušeli pletení pomlázky z vrbového proutí a zdobení stuhami, malování vajec a vyrobili si i velikonoční pohlednici. Všechny výrobky si žáci mohli odnést domů.

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.