Aktuálně z naší školy

pátek 11.10.2019

Beseda s rodiči žáků devátých tříd

Dne 20. 11. 2019 od 15:30 hodin proběhne v Rožnově pod Radhoštěm Beseda s rodiči žáků devátých tříd. Pracovnice IPS ÚP Vsetín seznámí rodiče deváťáků s informacemi týkajícími se volby povolání. Více informací v přiloženém souboru.

pátek 13.09.2019

Cvičení v přírodě

Ve čtvrtek 12.9.2019 proběhlo cvičení v přírodě. Jednotliví vyučující si naplánovali trasu cvičení, během něhož plnili úkoly, které si předem stanovili. Ráno, před odchodem ze školy, proběhla cvičná evakuace žáků, kterou jsme úspěšně zvládli. 1. a 2. třída měla cvičení zaměřeno na pozorování změn v přírodě v souvislosti s ročními obdobími, na hřišti si zasoutěžili v různých sportovních disciplínách. Počasí zmíněným aktivitám přálo a pro rozjezd školního roku bylo žáky uvítáno. Některé třídy vyšších ročníků navštívily Veletrh sportovních aktivit v Rožnově pod Radhoštěm. Žáci měli možnost vyzkoušet si pestrou nabídku volnočasových aktivit.

čtvrtek 05.09.2019

Pozvánka na Veletrh sportovních a volnočasových aktivit - Rožnov pod Radhoštěm

Pozvánka na Veletrh sportovních a volnočasových aktivit - čtvrtek 12. 9. 2019 - více v příloze.

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.