Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín

Aktuálně z naší školy

neděle 30.06.2019

Ukončení školního roku 2018/2019

A je to tady... Dlouho očekávaný a školáky vyhlížený poslední den školního roku. Učitelé předali vysvědčení žákům, deváťáci se slavnostně rozloučili s učiteli a spolužáky, předali kytičky a my všem přejeme krásné prázdniny a úspěšné vykročení do nového školního roku.

středa 26.06.2019

3. + 5. třída školní výlet

V úterý 28. 5. jsme byli v Ostravě na školním výletě. Prošli jsme se po ostravském náměstí, prohlédli si budovy divadel, navštívili jsme velké knihkupectví. Pak nás čekal program v Malém světě techniky a získali jsme představu o práci horníků v hlubinných dolech (důl Landek). 

středa 26.06.2019

Cvičení v přírodě 25. 6. 2019

V úterý 25. června proběhlo Cvičení v přírodě. Bylo zaměřeno na ochranu životního prostřední na téma ,, Nešlap, nelámej" 1.  a 3. třída se vydala poznávat Dolní Rozpité. Pozorovali jsme ,,život" v potoce, v rybníce, na louce, v lese, v zahradě... všude kolem nás. Velké poděkování patří panu Macháňovi a jeho manželce za velmi milé přijetí. Strávili jsme s nimi příjemné, naučné a zajímavé dopoledne. Všem zúčastněným se to líbilo.    Děkujeme,   žáci 1. a 3. třídy

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.