Aktuálně z naší školky

OMEZENÝ PROVOZ MŠ BĚHEM LETNÍCH PRÁZDNIN

neděle 06.05.2018

Malování na chodník

Ke Dni dětí 1.6.2018 uspořádal lyžařský klub LK Radhošť Dolní Bečva akci "Malování na chodník". Několik fotek s této akce je ke zhlédnuti v naší fotogalerii.

neděle 06.05.2018

Školní výlety

Dne 18.5.2018 proběhl školní výlet na Dětské dopravní hřiště ve Valašském Meziříčí s návštěvou zámků Kinských. Další výlet ke Dni dětí do sportovního areálu na Bílé se uskutečnil 31.5.2018. Fotky z těchto výletu jsou v naší fotogalerii.   Nejstarší předškolácí (III. třída) se vypraví na Jurkovičovu rozhlednu do Rožnova pod Radhoštěm - den konání tohoto výletu bude upřesněn.

Naše školka

Filosofií naší mateřské školy v Dolní Bečvě je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

- - -

Dětem je poskytována plnohodnotná a výživná strava a zajištěn dostatečný pitný režim v průběhu celého dne.

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby v naší mateřské škole byly děti maximálně šťastné a spokojené. Hlavním záměrem je, aby dítě na konci předškolního období získalo věku přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální samostatnost, základy k tomu, aby se umělo aktivně vyrovnávat s přirozenou životní realitou, v níž vyrůstá a mohlo se dále rozvíjet a vzdělávat. Snažíme se u dětí podporovat a rozvíjet sebevědomí, důvěru ve vlastní schopnosti. Děti se učí dívat kolem sebe, být otevřené poznání a prožívání, učí se zájmu rozumět všemu, co život přináší, žít mezi ostatními a komunikovat. Děti nacházejí v mateřské škole kamarády pro život, hru i učení. Učí se prosadit, být snášenlivé i tolerantní, vytváří si základy rozumných, citlivých a šetrných vztahů k nejbližšímu okolí i k životnímu prostředí. Snažíme se vytvořit dětem podnětné prostředí, dbát na jejich tělesnou pohodu, umožnit dostatek volného pohybu a vytvořit jim bezpečné sociální prostředí.