Aktuálně z naší školky

neděle 06.10.2019

Divadelní představení

V měsíci říjnu chystáme pro děti v budově MŠ divadelní představení: 9.10.2019 - Ježek Bodlinka 16.10.2019 - Psí kusy

neděle 06.10.2019

Ohlédnutí za školním rokem

Krátké zhodnocení a ohlédnutí za minulým školním rokem 2018-2019 je k nahlédnutí v přiloženém dokumentu a naší fotogalerii

středa 10.07.2019

Letní zahradní slavnost 26.6.2019

Letní zahradní slavností jsme oslavili 50. výročí založení naší MŠ v obci a zároveň jsme se rozloučili s našimi předškoláčky, kteří v září nastoupí do 1. třídy. Po úvodním vystoupení všech školkáčků byl pro děti, rodiče a hosty připravený pěkný program v podobě her, cvičení a tanečků s klaunem a nechybělo ani bohaté pohoštění, které připravili rodiče. Podívejte se na video z vystoupení dětí, které to i ve velmi horkém letním počasí hravě zvládly.

Naše školka

Filosofií naší mateřské školy v Dolní Bečvě je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

- - -

Dětem je poskytována plnohodnotná a výživná strava a zajištěn dostatečný pitný režim v průběhu celého dne.

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby v naší mateřské škole byly děti maximálně šťastné a spokojené. Hlavním záměrem je, aby dítě na konci předškolního období získalo věku přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální samostatnost, základy k tomu, aby se umělo aktivně vyrovnávat s přirozenou životní realitou, v níž vyrůstá a mohlo se dále rozvíjet a vzdělávat. Snažíme se u dětí podporovat a rozvíjet sebevědomí, důvěru ve vlastní schopnosti. Děti se učí dívat kolem sebe, být otevřené poznání a prožívání, učí se zájmu rozumět všemu, co život přináší, žít mezi ostatními a komunikovat. Děti nacházejí v mateřské škole kamarády pro život, hru i učení. Učí se prosadit, být snášenlivé i tolerantní, vytváří si základy rozumných, citlivých a šetrných vztahů k nejbližšímu okolí i k životnímu prostředí. Snažíme se vytvořit dětem podnětné prostředí, dbát na jejich tělesnou pohodu, umožnit dostatek volného pohybu a vytvořit jim bezpečné sociální prostředí.