Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín

Aktuálně z naší školky

neděle 03.06.2018

Prázdninový provoz

OMEZENÝ PROVOZ MŠ BĚHEM LETNÍCH PRÁZDNIN

neděle 06.05.2018

Malování na chodník

Ke Dni dětí 1.6.2018 uspořádal lyžařský klub LK Radhošť Dolní Bečva akci "Malování na chodník". Několik fotek s této akce je ke zhlédnuti v naší fotogalerii.

neděle 06.05.2018

Školní výlety

Dne 18.5.2018 proběhl školní výlet na Dětské dopravní hřiště ve Valašském Meziříčí s návštěvou zámků Kinských. Další výlet ke Dni dětí do sportovního areálu na Bílé se uskutečnil 31.5.2018. Fotky z těchto výletu jsou v naší fotogalerii.   Nejstarší předškolácí (III. třída) se vypraví na Jurkovičovu rozhlednu do Rožnova pod Radhoštěm - den konání tohoto výletu bude upřesněn.

Naše školka

Filosofií naší mateřské školy v Dolní Bečvě je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

- - -

Dětem je poskytována plnohodnotná a výživná strava a zajištěn dostatečný pitný režim v průběhu celého dne.

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby v naší mateřské škole byly děti maximálně šťastné a spokojené. Hlavním záměrem je, aby dítě na konci předškolního období získalo věku přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální samostatnost, základy k tomu, aby se umělo aktivně vyrovnávat s přirozenou životní realitou, v níž vyrůstá a mohlo se dále rozvíjet a vzdělávat. Snažíme se u dětí podporovat a rozvíjet sebevědomí, důvěru ve vlastní schopnosti. Děti se učí dívat kolem sebe, být otevřené poznání a prožívání, učí se zájmu rozumět všemu, co život přináší, žít mezi ostatními a komunikovat. Děti nacházejí v mateřské škole kamarády pro život, hru i učení. Učí se prosadit, být snášenlivé i tolerantní, vytváří si základy rozumných, citlivých a šetrných vztahů k nejbližšímu okolí i k životnímu prostředí. Snažíme se vytvořit dětem podnětné prostředí, dbát na jejich tělesnou pohodu, umožnit dostatek volného pohybu a vytvořit jim bezpečné sociální prostředí.