Aktuálně z naší školy

čtvrtek 10.06.2021

Psaní v přírodě

Psaní na papír už je pro prvňáčky známá věc, ale napsat své jméno s pomocí toho, co najdou v přírodě, s tím se ještě nesetkali. Proto jsme v pracovních činnostech vyrazili na sluníčko, kde jsme ze svých jmen udělali umělecká díla. Výtvory si můžete prohlédnout na fotografiích.

středa 19.05.2021

Provoz školy od 24.5.2021

Informace k provozu školy

pátek 07.05.2021

Návrat žáků 2. stupně

Informace k rotační výuce 2. stupně

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.