Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín

Finále projektu COMENIUS je tady

Přípravy na závěrečné setkání v v rámci projektu COMENIUS, podporovaného Evropskou unií jsou v plném proudu.

V současné době v naší škole vrcholí přípravy na poslední setkání, které se uskuteční ve dnech od 22. do 26. května v naší partnerské škole v Neussu v Německu v rámci projektu COMENIUS, který díky podpoře Evropské unie v naší škole probíhá již dva roky.

 

Završením dvouletého projektu, ve kterém se spolu se žáky a učiteli ostatních partnerských škol zabýváme společnou evropskou měnou Eurem bude závěrečná výstava. Na této výstavě budou prezentovány výsledky práce v podobě plakátů, které jsme v průběhu doby ke každému dílčímu tématu zhotovili.

 

Tématem pro toto setkání jsou vedle aktivit souvisejících s instalací výstavy také písně s tématikou peněz. Učitelé se žáky nacvičují dvě písně, které budou zpívat při vernisáži závěrečné výstavy. Jedna písnička bude česká  (Šly panenky silnicí) a druhá polská, obě budou zpívat naši žáci společně se žáky z polského Bialystoku. Podobně vystoupí se svými písněmi žáci ze španělské Fragy spolu se žáky z hostitelské školy z německého Neussu a italští žáci z Bracciana společně se žáky z Nocery. Všichni společně, celkem asi 70 zpěváků, pak zazpívají v německém originálu Ódu na radost, skladbu zkomponovanou Ludwigem van Beethovenem na slova básně Friedrich Schillera, která se ve své instrumentální podobě stala od roku 1985 oficiální společnou evropskou hymnou. Přípravy a nacvičování, které probíhá v podstatě denně, provádí s dětmi kolegyně a kolegové pod vedením paní Michaely Vašutové. Těšíme se na to, že budeme mít z našeho závěrečného setkání se zahraničními kamarády hezký zážitek.

 

Pavel Urbanovský

21. 05. 2012 00:00:00 | Administrátor webu