Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín

Poslední setkání projektu COMENIUS

V závěru května jsme absolvovali závěrečné setkání v v rámci projektu COMENIUS, který je podporován Evropskou unií. Poslední setkání projektu COMENIUS

Poslední setkání naší mezinárodní skupiny škol, se uskutečnilo ve dnech od 22. do 26. května v naší partnerské škole v Neussu v Německu v rámci projektu COMENIUS, který díky podpoře Evropské unie v naší škole a v ostatních partnerských školách probíhá již dva roky.

 Završením dvouletého projektu, ve kterém jsme se spolu se žáky a učiteli ostatních partnerských škol zabývali společnou evropskou měnou Eurem byla závěrečná výstava v místním bankovním domě v německém městě Neuss. Na této výstavě byly prezentovány výsledky práce v podobě plakátů, které jsme v průběhu doby ke každému dílčímu tématu zhotovili.

 Dalším výstupem pro toto setkání byly vedle aktivit souvisejících s instalací výstavy také písně s tématikou peněz. Naši učitelé nacvičili se žáky dvě písně, které zazpívali při vernisáži závěrečné výstavy. Byla to česká  písnička „Šly panenky silnicí“ ve které se zpívá o nejstarších evropských mincích dukátech a druhá polská písnička o tom jak je dobré mít peníze. Obě písničky naši žáci zazpívali společně se žáky z polské partnerské školy v Bialystoku. Podobně vystoupili se svými písněmi žáci ze španělské Fragy spolu se žáky z hostitelské školy z německého Neussu a italští žáci z Bracciana společně se žáky z Nocery. Všichni společně jsme na závěr vernisáže zazpívali v německém originálu Ódu na radost, skladbu zkomponovanou Ludwigem van Beethovenem na slova básně Friedrich Schillera, která se ve své instrumentální podobě stala od roku 1985 oficiální společnou evropskou hymnou. Přípravy a nácvik písní prováděli kolegyně a kolegové pod vedením paní Michaely Vašutové. Naše závěrečné setkání s našimi zahraničními kamarády a kolegy bylo pro nás hezkým zážitkem.

 Pavel Urbanovský

11. 06. 2012 00:00:00 | Administrátor webu