Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín
PROJEKT COMENIUS - ŠPANĚLSKO OČIMA BÁRY KUBĚNOVÉ

PROJEKT COMENIUS - ŠPANĚLSKO OČIMA BÁRY KUBĚNOVÉ

Normal 0 21 false false false MicrosoftInternetExplorer4

PROJEKT COMENIUS - ŠPANĚLSKO

V minulém příspěvku jsme vás informovali o návštěvě skupiny učitelů a žáků z naší základní školy ve španělském městě Fraga, která se uskutečnila v rámci projektu mezinárodní spolupráce škol COMENIUS. Dnes vám nabízíme popis této návštěvy pohledem žáků, jak ho zapsala jedna z účastnic, Bára Kuběnová:

 

Ubytovaní jsme byli v hotelu CASANOVA v městečku Fraga, ležící na východě Španělska. Pokoje byly pěkně zařízené, měli jsme k dispozici televizi i telefon. V malém obýváku bylo jedno okno, vedoucí do čtvercového dvora, takže nás neobtěžoval ruch z ulice.

Hned, jak jsme se v úterý večer nastěhovali a vybalili jsme, šli jsme na společnou večeři. Stoly byly dlouhé, s pěkně urovnanými ubrusy, měli jme  k dispozici vodu a pro dospělé víno. Většina jídel nám chutnala. Připravovali nám pokrmy povětšinou z místní kuchyně, a tak jsme měli na oběd i jejich národní jídlo Paeu, což je rizoto s mořskými plody. Španělé také tráví u jídla spoustu času - až 2 hodiny. Jen večeře se skládala ze 3 chodů, což byl pro nás, kteří večeříme často jeden rohlík s máslem, celkem šok.

Ve středu jsme měli prezentovat náš projekt. Snídaně se konala již v sedm hodin ráno, ale my jsme chodily často snídat až před osmou... Na snídani jsme si mohli vybrat např. z croissantu, topinek s ovocem  nebo jogurtu.Večer byla diskotéka, ze které jsme se vrátili příjemně naladěni před jedenáctou hodinou.

Čtvrtek začal tím, že jsme se ihned po snídani odebrali hromadně do místní školy, ve které nás včera zahrnovali nadšením. Mysleli jsme si, že přehánějí, ovšem po tom, co předvedly Italky a Němky, bylo jasné, že nejlepší projekt mělo Polsko a právě Česko.

V pátek byl také příjemný den, konal se totiž výlet do Barcelony. Počasí bylo jako na objednávku, nepršelo a bylo krásných 17 stupňů. V Barceloně jsme se podívali na památky, hlavně na známý chrám Sagrada Familia. Potom jsme jeli asi hodinu vlakem do dalšího hotelu, ve kterém jsme měli do zítřka přespat.

Pokoje byly větší, prostornější, s nádherným výhledem na město. Ráno jsme vstali (vůbec se nám ale nechtělo) sbalili se a jeli na barcelonské letiště, odkud jsme měli letět domů. Ubytování se mi rozhodně líbilo, myslím si, že se tak člověk daleko lépe včlenil do reality, než kdyby byl ubytován v nějakém kempu.

Bára Kuběnová

25. 02. 2011 00:00:00 | Administrátor webu