Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín
Závod všestrannosti mládeže 2022 - TITUL

Tradiční závod všestrannosti mládeže zcela ovládli naši sedmáci.

V pátek 27. května 2022 se uskutečnil již 19. ročník závodu všestrannosti mládeže s městskou policii Rožnov pod Radhoštěm. Jedná se o velmi náročný běžecky vytrvalostní závod, který má délku trati 4 km. Trať závodu začínala v budově zimního stadionu a následně pokračovala směr skokanské můstky Bučiska. Trať obsahovala 11 stanovišť, na kterých žáci museli prokázat nejen fyzickou zdatnost a dovednost, ale i znalost a vědomost. Jednalo se o jízdu na kole, pravidla silničního provozu a značky, střelba se vzduchovky, lukostřelba a historie Rožnova, buzola a práce s mapou v terénu, topografické značky, zhup na laně přes vodní příkop, plazení a hod granátem na cíl, třídění odpadu, znalost chráněných rostlin a zvířat a Beskyd, zdravověda a první pomoc, lanovka přes řeku Bečvu, plavba na raftu po řece Bečvě, přeručkování po laně přes řeku.

Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 15 družstev ze 7. tříd. My jsme měli na trati celkem 2 týmy.
Tým ze 7A. ve složení - Tereza Balcarová, Julie Kuběnová, Ondrej Dedek a Ondřej Dorotík.
Tým ze 7B. ve složení - Štěpán Vardžák, Matyáš Závorka, Vendula Fiurášková a Lucie Juříčková.

Tento závod se nám nikdy nepodařilo vyhrát, až letos jsme byli mimořádné úspěšní.
Tým ze 7A. skončil na krásném 2. místě a Tým ze 7B. tento závod zcela ovládl a vyhrál.

Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy a dosažení skvělých výsledků.
30. 05. 2022 10:34:00 | Martin Polách