Jídelníček ZŠ
Seznam potravinových alergenů
SEZNAM POTRAVINOVÝCH ALERGENU, KTERÉ PODLÉHAJÍ LEGISLATIVNÍMU OZNAČOVÁNÍ DLE SMĚRNICE 1169/11 EU
TENTO SEZNAM JE POUZE INFORMATIVNÍ
1 | Obiloviny obsahující lepek-nejedná se o celiakii, výrobky z nich |
2 | Korýši a výrobky z nich |
3 | Vejce a výrobky z nich |
4 | Ryby a výrobky z nich |
5 | Podzemnice olejná / arašídy a výrobky z nich |
6 | Sójové boby / sója a výrobky z nich |
7 | Mléko a výrobky z něj |
8 | Skořápkové plody a výrobky z nich |
9 | Celer a výrobky z něj |
10 | Hořčice a výrobky z ní |
11 | Sezamová semena / sezam a výrobky z nich |
12 | Oxid siřičitý a siřičitany |
13 | Vlčí bob/lupina/a výrobky z něj |
14 | Měkýši a výrobky z nich |
J Í D E L N Í Č E K
Od 22. 4. 2024 do 26. 4. 2024
Pondělí:
Polévka: Kulajda-Al:1,3,7
Hlavní jídlo: Rybí prsty, bramborová kaše, čalamáda-Al:1,4,7
Nápoj, doplněk: čaj, mléko, voda, čokoládové řezy sypané kokosem-Al:1,7,8
Úterý:
Polévka: Hrachová-Al:1
Hlavní jídlo: Pečené kuře, dušená rýže, míchaný kompot-Al:1,7
Nápoj, doplněk: džus, mléko, voda-Al:7
Středa:
Polévka: Gulášová -Al:1
Hlavní jídlo: Žemlovka s jablky-Al:1,3,7
Nápoj, doplněk: čaj, mléko, voda, ovoce-Al:7
Čtvrtek:
Polévka: Rajská s vločkami-Al:1
Hlavní jídlo: Vepřový závitek se zelím, vařený brambor-Al:1
Nápoj, doplněk: mošt, mléko, voda-Al:7
Pátek:
Polévka: Bramborová s krupkami-Al:1,9
Hlavní jídlo: Znojemská pečeně, těstoviny-Al:1,10
Nápoj, doplněk: džus, mléko, voda, ovoce-Al:7
J Í D E L N Í Č E K
Od 29. 4. 2024 do 3. 5. 2024
Pondělí:
Přesnídávka: Dalamánek, pomazánka tvarohová s vejci, malcao, ovoce-Al:1,3,7
Oběd: Pol. Z míchaných luštěnin-Al:1,9
Sekaný řízek s celerem, vařený brambor, salát z čínského zelí, čaj-Al:1,3,7,9
Svačina: Rýžová tyčinka, jablko, ovocné mléko-Al:7
Pitný režim: čaj
Úterý:
Přesnídávka: Zeleninový salát se sýrem Cottage, veka, vitakao, ovoce-Al:1,7
Oběd: Pol. Houbová s bramborem-Al:1,9
Zapečené těstoviny s uzeninou, ster. okurek, džus-Al:1,3,7,10
Svačina: Perník s citronovou polevou, bílá káva-Al:1
Pitný režim: čaj
Středa:
Přesnídávka:
Oběd: Pol.
Svačina:
Pitný režim:
Čtvrtek:
Přesnídávka: Tvaroháček, rohlík, granko, ovoce-Al:1,7
Oběd: Pol. Hráškový krém s opečenou houskou-Al:1,7
Kuřecí gyros, hranolky, tzatziki, mošt-Al:7
Svačina Chléb, pomazánka z červené čočky, čaj-Al:1,7,9,10
Pitný režim: čaj
Pátek:
Přesnídávka: Chléb, pomazánka z tresčích jater, vitakao, ovoce-Al:1,4,7
Oběd: Pol. Pórková s kapáním-Al:1,3,7
Játra na slanině, dušená rýže, míchaný kompot, džus-Al:1
Svačina: Jablečný štrúdl, čaj-Al:1,3,7
Pitný režim: čaj
Ředitel ZŠ: Vedoucí ŠJ: Vedoucí kuchařka:
Mgr. Michaela Vašutová Dana Pařenicová Dana Zejdová