Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín
Projekt Comenius - Itálie - Nocera

Projekt Comenius - Itálie - Nocera

Již druhým rokem probíhá v Základní škole Dolní Bečva  program  s mezinárodní účastí - Comenius, který je zaměřen na společnou evropskou měnu Euro a je financován z prostředků Evropské unie.

                V druhém únorovém týdnu navštívila skupinka šesti žáků a tří učitelů naší školy v rámci zahraničního setkání další z hostitelských zemí - slunnou Itálii. (Ovšem pravdou je, že sluníčka jsme si v tomto ročním období moc neužili.)

                Po příjemném a milém uvítání našich hostitelů v italské škole v městečku Nocera Inferiore nastala přehlídka prezentací jednotlivých škol. Na pódiu v aule italské střední školy se postupně střídaly týmy německých, italských, španělských, polských a českých žáků a studentů. Každá skupina se snažila oslovit diváky vlastní originálně pojatou prezentací, tentokrát na téma „Putování euromince".

                Žáci z Dolní Bečvy sklidili velký úspěch s dramatizací příběhu o nenechavé strace a ztracené eurominci.  O tom, že se předvedený příběh všem divákům líbil, svědčil opakovaný potlesk a slova uznání. Když děti splnily svůj „úkol" na jedničku, mohly si konečně začít užívat bohatého programu, který připravili hostitelé. Všem zúčastněným se jistě vryje do paměti nádherný výlet do Vesuvem zničených Pompejí, starořeckého archeologického areálu zvaného Paestum nebo manufaktury na výrobu originální keramiky v Salernu.

                Na jednom ze společných setkání se učitelé partnerských škol také dohodli na koncepci závěrečného projektu „Music", který se bude konat v německém Neuss. Skupiny žáků zazpívají lidové písně, v nichž je zmínka o penězích, do společného zpívání se zapojí také učitelé při interpretaci  hymny Evropské unie - Ódy na radost Ludwiga van Beethovena. Celý dvouletý program týkající se euroměny bude tak slavnostně ukončen.

                Z Itálie jsme se vrátili domů plni zážitků a dojmů, a také s pocitem dobře odvedené práce. V příštích týdnech bude zahájena příprava na poslední mezinárodní setkání a doufám, že naši žáci budou při další prezentaci stejně úspěšní jako doposud.

14. 03. 2012 00:00:00 | Administrátor webu