Aktuálně z naší školky

pátek 22.01.2021

webinář Školní zralost aneb je moje dítě připraveno do školy?

Přejeme hezký den, rádi bychom Vás informovali o konání dalšího webináře pro rodiče s naší oblíbenou lektorkou Mgr. Lenkou Bínovou. Jedná se o webinář Školní zralost aneb je moje dítě připraveno do školy?,  který bude svým obsahem zaměřen na přípravu dítěte na přechod z MŠ do ZŠ. Webinář se bude vysílat ve čtvrtek 4.2.2021 od 17 hodin v online platformě VIOM.Více informací o webináři naleznete v přiložené pozvánce nebo na odkaze zde: http://www.maproznovsko.cz/skolni-zralost-aneb-je-moje-dite-pripraveno-do-skoly-webinar-pro-rodice/

středa 13.01.2021

Distanční výuka třída "Koťata"

Úkoly pro děti třídy "Koťat", pro práci doma po dobu dlouhodobé absence.

neděle 10.01.2021

Vánoční ryba

V předvánočním období jsme pro děti připravili projektový den navazující na lidové zvyky a obyčeje. K vánočním svátkům patří ryba a o rybách jsme se chtěli něco dozvědět.

Naše školka

Filosofií naší mateřské školy v Dolní Bečvě je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

- - -

Dětem je poskytována plnohodnotná a výživná strava a zajištěn dostatečný pitný režim v průběhu celého dne.

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby v naší mateřské škole byly děti maximálně šťastné a spokojené. Hlavním záměrem je, aby dítě na konci předškolního období získalo věku přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální samostatnost, základy k tomu, aby se umělo aktivně vyrovnávat s přirozenou životní realitou, v níž vyrůstá a mohlo se dále rozvíjet a vzdělávat. Snažíme se u dětí podporovat a rozvíjet sebevědomí, důvěru ve vlastní schopnosti. Děti se učí dívat kolem sebe, být otevřené poznání a prožívání, učí se zájmu rozumět všemu, co život přináší, žít mezi ostatními a komunikovat. Děti nacházejí v mateřské škole kamarády pro život, hru i učení. Učí se prosadit, být snášenlivé i tolerantní, vytváří si základy rozumných, citlivých a šetrných vztahů k nejbližšímu okolí i k životnímu prostředí. Snažíme se vytvořit dětem podnětné prostředí, dbát na jejich tělesnou pohodu, umožnit dostatek volného pohybu a vytvořit jim bezpečné sociální prostředí.