Aktuálně z naší školky

středa 07.12.2022

Mikulaš v MŠ

6.12. 2022 si žáci 9. třídy připravili mikulášskou nadílku pro děti z MŠ, které Mikulášovi zazpívali písničku a každý dostal balíček.

čtvrtek 01.12.2022

Předvánoční tvoření s rodiči u Sluníček

Dne 1.12. 2022 jsme uspořádali ve třídě Sluníček v odpoledních hodinách předvánoční tvoření svícnů s rodiči. Všem zúčastněným rodičům děkujeme.

neděle 27.11.2022

Podzim u předškoláků

V podzimních měsících se děti zejména seznamovaly a pracovaly s přírodním materiálem, hravou formou procvičovaly barvy, počty, plnily různé grafomotorické úkoly.

Naše školka

Filosofií naší mateřské školy v Dolní Bečvě je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

- - -

Dětem je poskytována plnohodnotná a výživná strava a zajištěn dostatečný pitný režim v průběhu celého dne.

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby v naší mateřské škole byly děti maximálně šťastné a spokojené. Hlavním záměrem je, aby dítě na konci předškolního období získalo věku přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální samostatnost, základy k tomu, aby se umělo aktivně vyrovnávat s přirozenou životní realitou, v níž vyrůstá a mohlo se dále rozvíjet a vzdělávat. Snažíme se u dětí podporovat a rozvíjet sebevědomí, důvěru ve vlastní schopnosti. Děti se učí dívat kolem sebe, být otevřené poznání a prožívání, učí se zájmu rozumět všemu, co život přináší, žít mezi ostatními a komunikovat. Děti nacházejí v mateřské škole kamarády pro život, hru i učení. Učí se prosadit, být snášenlivé i tolerantní, vytváří si základy rozumných, citlivých a šetrných vztahů k nejbližšímu okolí i k životnímu prostředí. Snažíme se vytvořit dětem podnětné prostředí, dbát na jejich tělesnou pohodu, umožnit dostatek volného pohybu a vytvořit jim bezpečné sociální prostředí.