Aktuálně z naší školky

pondělí 21.10.2024

Upozornění pro rodiče

Ve dnech 29. a 30.října ( podzimní prázdniny v ZŠ ) bude provoz mateřské školy sloučen v kmenové mateřské škole č.p. 580, z důvodu poklesu stavu dětí ve třídách. Provoz bude probíhat ve třídě Sluníček a třídě Berušek.  Děkujeme za pochopení.

neděle 20.10.2024

Starší předškoláci- podzimní putování

20. říjen Den stromů

neděle 20.10.2024

Divadlo ve školce

Podzimní zavírání lesa - Kde spí v zimě zvířátka, to nám poví naše pohádka : V pátek 25.října v 9.00h, přijede do školky divadlo Maringotka s pohádkou ,,Jak si ježek Bodlinka chystal zimní postýlku''. Cena 80kč.

Naše školka

Filosofií naší mateřské školy v Dolní Bečvě je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

- - -

Dětem je poskytována plnohodnotná a výživná strava a zajištěn dostatečný pitný režim v průběhu celého dne.

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby v naší mateřské škole byly děti maximálně šťastné a spokojené. Hlavním záměrem je, aby dítě na konci předškolního období získalo věku přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální samostatnost, základy k tomu, aby se umělo aktivně vyrovnávat s přirozenou životní realitou, v níž vyrůstá a mohlo se dále rozvíjet a vzdělávat. Snažíme se u dětí podporovat a rozvíjet sebevědomí, důvěru ve vlastní schopnosti. Děti se učí dívat kolem sebe, být otevřené poznání a prožívání, učí se zájmu rozumět všemu, co život přináší, žít mezi ostatními a komunikovat. Děti nacházejí v mateřské škole kamarády pro život, hru i učení. Učí se prosadit, být snášenlivé i tolerantní, vytváří si základy rozumných, citlivých a šetrných vztahů k nejbližšímu okolí i k životnímu prostředí. Snažíme se vytvořit dětem podnětné prostředí, dbát na jejich tělesnou pohodu, umožnit dostatek volného pohybu a vytvořit jim bezpečné sociální prostředí.