Aktuálně z naší školky

pondělí 18.03.2024

Pletení pomlázky u pana Jurajdy

Pletení pomlázky je oblíbenou, ale možná trochu zapomenutou tradicí. Ovšem díky panu Jurajdovi, který si pro děti přichystal ukázku pletení, se děti mohly podívat, jak se taková pomlázka plete a to dokonce na několik způsobů a také si to i vyzkoušet. Jako dárek si každý odnesl jednu pomlázku domů.

čtvrtek 14.03.2024

CO CHYSTÁME PRO DĚTI S PŘÍCHODEM JARA

JARO 2024

pondělí 11.03.2024

Karneval v MŠ - předškoláci

V mateřské škole jsme uspořádali karnevalový den, který probíhal v duchu her a zábavy. Děti si užily promenádu v maskách, soutěže ve družstvech, taneční rej masek, hry na stanovištích a den jsme zakončili křupavou dobrotou.

Naše školka

Filosofií naší mateřské školy v Dolní Bečvě je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

- - -

Dětem je poskytována plnohodnotná a výživná strava a zajištěn dostatečný pitný režim v průběhu celého dne.

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby v naší mateřské škole byly děti maximálně šťastné a spokojené. Hlavním záměrem je, aby dítě na konci předškolního období získalo věku přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální samostatnost, základy k tomu, aby se umělo aktivně vyrovnávat s přirozenou životní realitou, v níž vyrůstá a mohlo se dále rozvíjet a vzdělávat. Snažíme se u dětí podporovat a rozvíjet sebevědomí, důvěru ve vlastní schopnosti. Děti se učí dívat kolem sebe, být otevřené poznání a prožívání, učí se zájmu rozumět všemu, co život přináší, žít mezi ostatními a komunikovat. Děti nacházejí v mateřské škole kamarády pro život, hru i učení. Učí se prosadit, být snášenlivé i tolerantní, vytváří si základy rozumných, citlivých a šetrných vztahů k nejbližšímu okolí i k životnímu prostředí. Snažíme se vytvořit dětem podnětné prostředí, dbát na jejich tělesnou pohodu, umožnit dostatek volného pohybu a vytvořit jim bezpečné sociální prostředí.