Aktuálně z naší školky

čtvrtek 16.09.2021

akce pro děti

pondělí 14.06.2021

Výlet do areálu Dětského dopravního hřiště

Cílem výletu na dopravní hřiště ve Valašském Meziříčí je umožnit dětem předškolního věku, aby si v praxi ověřily získané zkušenosti a znalosti z dopravní výchovy a zábavnou formou se učily orientovat v dopravních situacích v roli řidiče i chodce. • TERMÍN : 30. 6. 2021 • ČAS : 7.15 – 11.15 hod. DDH Valašské Meziříčí • DOPRAVA : Autobusem ČSD určeným a objednaným pro tuto akci • ODJEZD : 7.30 hod. od Zš • NÁVRAT : 11.40 hod.

pondělí 14.06.2021

Den dětí ve školce

V rámci Dne dětí 1. června jsme pro děti uspořádali projektový den: „Modrá planeta“. Celý program byl směřován k environmentální tématice. Cílem bylo připravit projektový den, v němž si děti zábavnou formou zopakují, připomenou a rozšíří vědomosti z oblasti environmentální výchovy. Celý projekt probíhal venku v areálu naší školní zahrady. Učitelé připravili pro děti tematická stanoviště: VODA, LES, PASEKA A STRÁŇ, TŘÍDĚNÍ ODPADU. V každém z témat se děti zapojily do praktických činností rozvíjejících jejich vědomosti a dovednosti. Každé stanoviště tak obsahovalo jak vzdělávací a poznávací složku, tak pohybovou aktivitu. Do projektového dne: „Modrá planeta“ se zapojily děti ze všech tří tříd mateřské školy.

Naše školka

Filosofií naší mateřské školy v Dolní Bečvě je rozvíjet samostatné a zdravě sebevědomé děti cestou přirozené výchovy, položit základy celoživotního vzdělávání všem dětem podle jejich možností, zájmů a potřeb.

- - -

Dětem je poskytována plnohodnotná a výživná strava a zajištěn dostatečný pitný režim v průběhu celého dne.

Veškeré snažení všech zaměstnanců školy směřuje k tomu, aby v naší mateřské škole byly děti maximálně šťastné a spokojené. Hlavním záměrem je, aby dítě na konci předškolního období získalo věku přiměřenou fyzickou, psychickou i sociální samostatnost, základy k tomu, aby se umělo aktivně vyrovnávat s přirozenou životní realitou, v níž vyrůstá a mohlo se dále rozvíjet a vzdělávat. Snažíme se u dětí podporovat a rozvíjet sebevědomí, důvěru ve vlastní schopnosti. Děti se učí dívat kolem sebe, být otevřené poznání a prožívání, učí se zájmu rozumět všemu, co život přináší, žít mezi ostatními a komunikovat. Děti nacházejí v mateřské škole kamarády pro život, hru i učení. Učí se prosadit, být snášenlivé i tolerantní, vytváří si základy rozumných, citlivých a šetrných vztahů k nejbližšímu okolí i k životnímu prostředí. Snažíme se vytvořit dětem podnětné prostředí, dbát na jejich tělesnou pohodu, umožnit dostatek volného pohybu a vytvořit jim bezpečné sociální prostředí.