Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín

Aktuálně z naší školy

pondělí 10.06.2024

Pasování na čtenáře

Pasování prvňáčků na čtenáře.

pátek 07.06.2024

Den dětí 2024

Den dětí „oslavili" žáci naší školy v pátek 7.6. formou zábavného dopoledne v areálu sportoviště TJ. Žáci 9. ročníku si pro své mladší spolužáky připravili dovednostní a sportovní aktivity. Naši osmáci provázeli mladší děti jednotlivými úkoly a skvěle tak fungovali jako vedoucí týmů, které byly složeny z dětí 1. - 7. třídy. Své role se zhostili nanejvýš zodpovědně a plynule a bez problémů s nimi procházeli stanoviště po stanovišti. Patří jim za to velká pochvala a ještě větší ocenění si zaslouží žáci nejstarší, kteří celou akci perfektně připravili a zorganizovali. Věřím, že si všichni tento netradiční školní den užili a budeme se těšit na podobnou akci v příštím školním roce.

pátek 31.05.2024

Hvězdárna

Ve středu 29. května se žáci 3. - 5. ročníku zúčastnili programu Slunce, Země, Měsíc ve hvězdárně ve Valašském Meziříčí.

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.