Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín

Aktuálně z naší školy

sobota 13.07.2024

Informace pro rodiče budoucích prvňáčků

Vážení rodiče, prázdniny jsou v plném proudu, avšak utečou jako voda. Proto v příloze zasílám pár informací k organizaci prvních dní Vašich dětí ve škole a také praktické informace o tom, co máte či nemáte pořídit.   V první polovině září také proběhne setkání rodičů a třídní učitelky.   Přeji Vám hezkou dovolenou a 2. září se na Vaše děti budeme těšit :-) Michaela Vašutová

pátek 28.06.2024

Ukončení školního roku 2023/2024

Dlouho očekávaný a školáky vyhlížený poslední den školního roku konečně nadešel. Učitelé předali vysvědčení žákům, deváťáci se slavnostně rozloučili s učiteli a spolužáky, předali kytičky a my všem přejeme krásné prázdniny a úspěšné vykročení do nového školního roku.

pátek 21.06.2024

T mobile olympijský běh 2024

Ve středu jsme pořádali v areálu fotbalového hřiště školní olympijský běh pro žáky 1. stupně.

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.