Aktuálně z naší školy

pondělí 25.01.2021

Vrána a džbán

Sám Ezop by se divil, co naši šesťáci provedli s jeho bajkou Vrána a džbán. Prohlédněte si jejich komiksová ztvárnění.

pátek 22.01.2021

Okresní kolo Dějepisné olympiády

19. ledna 2021 se konalo okresní kolo Dějepisné olympiády, které probíhalo distančním způsobem. Kola se zúčastnili žáci 8. ročníku, Vojtěch Solanský a Matěj Štekl. Oběma se podařilo vybojovat postup do krajského kola. VELKÁ GRATULACE!

pondělí 18.01.2021

Doučování SVČ Rožnov pod Radhoštěm

Vážení rodiče, SVČ Rožnov pod Radhoštěm nabízí možnost doučování žáků 1. a 2. stupně. Vzhledem k tomu, že SVČ je povinno poskytovat vzdělávání dle vyhlášky za úplatu, tak bude doučování zpoplatněno. Poplatek však bude nastaven tak, aby byl dostupný všem sociálním skupinám Bližší informace naleznete v připojených přílohách.

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.