Organizace šk.roku 2024/2025

Informace ŠD 2024/25

Základní škola a mateřská škola Dolní Bečva, okres Vsetín Dolní Bečva 578, 75655

Organizace a umístění školní družiny – ŠD je součástí školy, řídí se školním řádem školy, provozním řádem ŠD, rámcovým režimem ŠD, časovým plánem činností. ŠD má dvě oddělení, první oddělení je umístěno v přízemí školy vlevo od schodiště. Druhé oddělení je v druhém nadzemním podlaží, po schodišti do podkroví a vlevo.

Provoz ŠD – rozsah provozu je stanoven zřizovatelem od 11:20 do 16:20 hodin. Za pobyt žáka v ŠD hradí zákonní zástupci žáka poplatek stanovený ředitelem školy 100Kč/měsíc. Do ŠD přihlašujete žáka k pravidelné docházce. O zařazení žáka do ŠD rozhoduje ředitel školy.

Poplatek za školní družinu vybírá vychovatelka ŠD v každé třídě zvlášť od rodičů v hotovosti proti dokladu.

Za první pololetí září, říjen, listopad, prosinec 400Kč přineste do konce září.

Za druhé pololetí leden-červen 600Kč přineste do konce února.

Prosíme o přesné částky. Děkujeme.

Výchovně vzdělávací činnost ŠD – je realizována formou odpočinkových, rekreačních a zájmových činností dle ŠVP. Činnosti probíhají v souladu s rámcovým režimem ŠD a časovým plánem ŠD.

Vyzvedávání žáků ze ŠD je možné OSOBNĚ prostřednictvím videozvonku u hlavního vchodu do školy. Zvoňte prosím na zvonek správného oddělení, řeknete vaše jméno a koho chcete vyzvednout. Vychovatelka na základě rozhovoru s vámi otevře prostřednictvím elektronického otevírače dveře do budovy a vy vyzvednete  žáka ve třídě příslušného oddělení ŠD.

Prosíme o respektování režimu ŠD při vyzvedávání žáků ze ŠD. Od 13:30 do 14:30 hodin budou probíhat činnosti spojené s pobytem mimo třídu ŠD (vycházky, sportovní aktivity atd.) a na zvonek se z tohoto důvodu v tomto časovém rozmezí nedozvoníte. Děkujeme za pochopení.

Dalším způsobem vyzvednutí žáka ze ŠD je písemný souhlas zákonného zástupce s tím, že může žák odejít ze ŠD sám. Souhlas s pravidelnými samostatnými odchody můžete zaznamenat do přihlášky-zápisního lístku na začátku školního roku, případně změnit dle potřeby kdykoli v průběhu školního roku.

Jednorázové změny můžete posílat do ŠD po žácích ve formě písemné omluvenky, které žák předá vychovatelce. Omluvenka musí obsahovat datum, celé jméno žáka, čas odchodu a s kým odchází (celé jméno) nebo zda odchází sám.

Omlouvání žáků, písemné omluvenky ve ŠD bude v letošním roce bude možné posílat také prostřednictvím Bakalářů. O datu zprovoznění této další možnosti budete informováni.

Pokud je žák nemocný a není dopoledne ve škole, nemusíte jeho nepřítomnost ve ŠD omlouvat. Telefonické omluvenky nejsou možné.

Co budou žáci ve ŠD potřebovat:

VHODNÉ OBLEČENÍ A OBUV NA POBYT VENKU, SPORTOVNÍ AKTIVITY

a výtvarné tvoření, které si mohou uložit v šatně nebo ve ŠD.

Oblečení prosíme označte jménem.

BUDE-LI VAŠE DÍTĚ ZŮSTÁVAT VE ŠD PO 13:30 HODINĚ, DEJTE DĚTEM SVAČINU A PITÍ NA ODPOLEDNE.

Pro usnadnění orientace při vyzvedávání žáků – rozvrh zvonění odpoledne.

1. hodina 10:35-11:20
  2. hodina 11:30-12:15
  3. hodina 12:25-13:10

Po ukončení výuky, odcházejí žáci do jídelny na oběd, dle rozvrhu hodin jednotlivých tříd. Po obědě žáci z jídelny odcházejí do ŠD.

Přiložené soubory

Název souboruTypVelikost
informace ŠD 2024-2025.pdf PDF131.17 kB
Vydáno: 24. 10. 2024 Autor: Martin Polách Naposled upraveno: 24. 10. 2024 Sdílet na facebook