Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín

Aktuálně z naší školy

úterý 24.05.2022

"Malování" v přírodě

Navzdory větru se páťákům podařilo "namalovat" obrazy z toho, co jim poskytla příroda. Zhlédněte umělecká díla na fotografiích. 

středa 18.05.2022

Oznámení nájemcům haly a galerie

Oznámení nájemcům haly a galerie: Vzhledem k zvyšování cen energií a ostatních provozních nákladů dochází od 18. 5. 2022 k navýšení cen pronájmu haly na 300,- Kč /hodina a galerie na 120,- Kč/hodina.  

pátek 13.05.2022

„A tuhle knihu už jsi četl?“

„A tuhle knihu už jsi četl?“ Pátek třináctého nemusí vždy znamenat špatný den. Pro některé žáky naší školy byl vydařený a slavnostní. MAP Rožnovsko v tento den zorganizovalo literární klání, na kterém byly prezentovány oblíbené knihy dětí. Naši školu reprezentovala Michaela Čáňová ze 3.A. Představila knihu Heidi, děvčátko z hor. Jana Vašenková a Lukáš Závorka z 5.A si vybrali knihu Harry Potter a tajemná komnata. Lucie Juříčková ze 7.B vytvořila lapbook o knize Všem klukům, které jsem milovala. Podporou pro každého z nich byl několikačlenný tým spolužáků. V rožnovské Brillovce se tak sešlo početné publikum žáků 1. stupně ze škol z Rožnova, Horní Bečvy, Prostřední Bečvy, Dolní Bečvy a Zubří. Publikum pro žáky 2. stupně bylo počtem skromnější. Rožnovské školy svou účastí doplnila pouze naše škola. Michalko, Jani, Luky a Luci, děkujeme, že jste překonali ostych a trému. Svým vystoupením jste ukázali, že stojí za to číst. Možná jste přispěli k založení tradice – každoročnímu literárnímu setkávání se.

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.