Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín

Aktuálně z naší školy

neděle 07.04.2024

Matematický klokan 2024

Máme za sebou letošní matematickou soutěž a zde jsou ti nejlepší:

čtvrtek 04.04.2024

Den otevřených dveří 2024

Ve středu 20.3.2024 proběhl v naší škole tradiční Den otevřených dveří. Návštěvníci školy měli možnost nahlédnout přímo do vyučovacích hodin a prohlédnout si prostory školy. Také měli možnost zakoupit si výrobky dětí, a tím přispět do Nadačního fondu školy. Odpoledne si diváci zpříjemnili zhlédnutím připraveného programu, na němž účinkovali žáci naší školy a krátkými vystoupeními.   Děkujeme všem za návštěvu :-) P.S. Velké díky našemu fotografovi Honzovi Dedkovi za fotodokumentaci celého dne.

čtvrtek 04.04.2024

Skautský oddíl

Každý pátek budou v prostorách MŠ probíhat schůzky členů skautského oddílu. Náborový letáček je přiložen v souboru.                    

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.