Aktuálně z naší školy

pátek 10.01.2020

Vycházka do lesa 2. třída

Vycházka 2. třída Žáci se v rámci tělesné výchovy vydali hned v úterý 7. 1. na procházku do blízkého lesa. Svítilo sluníčko, sníh se třpytil, holky i kluci zdolávali cestu do kopce i z kopce. Ve skupinkách připravili zvířátkům dobroty kolem stromů (kaštany, jablka, mrkev... ozdobené šiškami a smrkovými větvemi). Ve sněhu kreslili také obrázky sněhuláků, zvířat, aut... Všichni si užili pohodové chvíle v přírodě a s úsměvem se vraceli do školy.   Mgr. Gabriela Picková

pátek 20.12.2019

Vánoční přání

Vážení rodiče, žáci a příznivci školy, přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků, spoustu zdraví, pohody a úspěchů v roce 2020 kolektiv zaměstnanců základní školy

středa 18.12.2019

Vánoční jarmark 2019

Tradiční Vánoční jarmark se uskutečnil v hale ZŠ 11.12.2019. Diváci zhlédli připravený program, který žáci s učiteli pečlivě připravovali. Zároveň si mohli všichni přítomní zakoupit dětmi zhotovené výrobky, jejichž koupí přispěli do Nadačního fondu základní školy. Finanční příspěvek ve výši 10 848,- Kč (částka za výtěžek z Jarního prodeje sazenic, za dobrovolné vstupné a výtěžek z Vánočního jarmarku) byl odeslán na konto Nadačního fondu Jonášek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem.

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.