Aktuálně z naší školy

úterý 13.11.2018

Logická olympiáda

Žák naší školy Luděk Šimurda se dostal do kvalifikace nejlepších soutěžících z celého Zlínského kraje a získal pěkné umístění v kategorii 3. - 5. ročníků v krajském kole Logické olympiády. Luďkovi gratulujeme a děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy.

úterý 13.11.2018

Florbalový ČEPS cup

Ve čtvrtek 8. listopadu 2018 se družstvo složené z žáků 4. a 5. třídy zúčastnilo okresního kola florbalového ČEPS cupu pro 1. stupeň ZŠ. Turnaj probíhal ve Valašském Meziříčí a naši žáci obsadili 1. místo. Postupují tak do krajského kola, jehož termín zatím není znám. Budeme jim držet palce.     Mgr. Zdeňka Tvardková

pátek 09.11.2018

Miniházená v Zubří 1. + 2. třída

Dne 8. 11. 2018 proběhl v hale Handball Club Zubří turnaj v miniházené žáků 1. a 2. tříd. V konkurenci 4 družstev se naše týmy neztratily, naopak mile překvapily. Prvňáčkům se podařilo porazit všechny zubřanské týmy - Zubří A, Zubří B. i Lesanu Zubří. Nastříleli celkem 18 branek. I druháci se moc snažili. Za účast a krásné výkony v lize miniházené dostali bonbony a každá třída svůj první diplom. Blahopřejeme našim nejmladším sportovcům.     Mgr. Růžena Chrástecká

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.