Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín

Aktuálně z naší školy

úterý 21.05.2024

Moudrá sovička 2024

Vybraní žáci z druhého až pátého ročníku zvítězili v letošním ročníku soutěže Moudrá sovička, která se konala 17. května 2024 ve SVČ Rožnov pod Radhoštěm. Soutěž byla zaměřená na přírodovědné a logické úlohy.

pondělí 06.05.2024

McDonald's Cup

Žáci 1. stupně se účastnili fotbalového turnaje McDonald's Cup, který se konal na fotbalovém hřišti v Zubří.

pátek 03.05.2024

Návštěva dravců

  Na konci dubna k nám po delší pauze zavítala přehlídka dravých ptáků a sov ze záchranné stanice Seiferos z Lednice. Čekolo nás seznámení s desítkami dravců. I když to bylo zajímavé povídání, všichni netrpělivě čekali na letovou produkci, kdy jsme viděli dravce v akci při lovení kořisti. Některým odvážlivcům dokonce přistával orel na rukou...

Naše škola

Do roku 1837 se v Dolní Bečvě vyučovalo po chalupách. První škola byla postavena roku 1838 v údolí potoka Dolního Rozpitého. Byla to škola jednotřídní, žáků bylo více než 200. Proto byla v roce 1886 postavena druhá škola v údolí Horního Rozpitého. V roce 1981 byla postavena nová školní budova, která slouží dodnes. Mateřská škola byla postavena v roce 1969.

Základní škola a mateřská škola tvoří jeden právní subjekt, který sdružuje tato zařízení: Základní škola s kapacitou 240 žáků, Mateřská škola s kapacitou 77 dětí, Školní družina s kapacitou 60 žáků, Školní klub, Školní sportovní klub, Žákovská a učitelská knihovna, Školní jídelna základní školy, Školní jídelna mateřské školy. V prostorách školy působí pobočka Základní umělecké školy v Rožnově pod Radhoštěm a Středisko volného času Rožnov pod Radhoštěm.