Vypnout zobrazení pro mobilní zařízení
Základní škola a mateřská škola
Dolní Bečva, okres Vsetín

Archív aktualit

pátek 10.01.2020

Vycházka do lesa 2. třída

Vycházka 2. třída Žáci se v rámci tělesné výchovy vydali hned v úterý 7. 1. na procházku do blízkého lesa. Svítilo sluníčko, sníh se třpytil, holky i kluci zdolávali cestu do kopce i z kopce. Ve skupinkách připravili zvířátkům dobroty kolem stromů (kaštany, jablka, mrkev... ozdobené šiškami a smrkovými větvemi). Ve sněhu kreslili také obrázky sněhuláků, zvířat, aut... Všichni si užili pohodové chvíle v přírodě a s úsměvem se vraceli do školy.   Mgr. Gabriela Picková    

pátek 20.12.2019

Vánoční přání

Vážení rodiče, žáci a příznivci školy, přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků, spoustu zdraví, pohody a úspěchů v roce 2020 kolektiv zaměstnanců základní školy

středa 18.12.2019

Vánoční jarmark 2019

Tradiční Vánoční jarmark se uskutečnil v hale ZŠ 11.12.2019. Diváci zhlédli připravený program, který žáci s učiteli pečlivě připravovali. Zároveň si mohli všichni přítomní zakoupit dětmi zhotovené výrobky, jejichž koupí přispěli do Nadačního fondu základní školy. Finanční příspěvek ve výši 10 848,- Kč (částka za výtěžek z Jarního prodeje sazenic, za dobrovolné vstupné a výtěžek z Vánočního jarmarku) byl odeslán na konto Nadačního fondu Jonášek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem.

středa 18.12.2019

Slabikář

V pátek 6. 12. připravili žáci 7. ročníku pro své mladší spolužáky projektový den, během kterého prvňáčci plnili různé úkoly. Ty byly zaměřeny na orientaci v prostoru, matematické a čtenářské dovednosti či soustředění a pozornost. Prvňáčci za každý splněný úkol dostali razítko na kartičku. Po ukončení aktivit byli malí žáčci oceněni odměnou - za splnění všech úkolů dostali slabikář. 

pondělí 09.12.2019

Didgeridoo ve škole

5. 12. se žáci školy zúčastnili přednášky o hudbě přírodních národů. Za exotických zvuků domorodého australského nástroje didgeridoo se spusta žáků rozpohybovala do daného rytmu :-) Dalším exotickým nástrojem byl gong, na nějž není jednoduché hrát. Pan Ondřej Smeykal za poutavého vyprávění seznámil zúčastněné jak se zvyky domorodců v Austrálii, tak se svými cestovatelskými zážitky a vztahem hudbě a pro nás exotické zemi vůbec.

úterý 03.12.2019

Pozvánka na Vánoční jarmark

Srdečně Vás zveme na Vánoční jarmark, který se bude konat ve středu 11. 12. 2019 od 15:00 hodin v hale základní školy. Těšit se můžete na vystoupení žáků školy, také na zážitek z poslechu skladeb interpretovaných žáky ZUŠ Rožnov pod Radhoštěm a pohybovou skladbičku dívek z kroužku aerobiku. Tradičně si můžete zakoupit výrobky žáků a přispět tak do Nadačního fondu školy. Těšíme se na Vás :-)

středa 20.11.2019

Omezený provoz ZŠ z důvody plánované odstávky elektrické energie

Ve čtvrtek 21. 11. 2019 bude z důvodu odstávky elektrické energie zkrácená výuka. Žáci 1. stupně buduo končit výuku v 11:30 a žáci 2. stupně ve 12:15. 

pondělí 11.11.2019

Projektový den - Pečení muffinů

Ve čtvrtek 7. 11. 2019 se po chodbách školy linula velmi příjemná vůně. Kdybyste šli rovnou za nosem, dovedla by Vás tato vůně až do žákovské kuchyňky. V ní žáci 8. ročníku pod vedením Mistra kuchaře pana Martina Majera z Hotelovky ve Frenštátě pod Radhoštěm připravovali různé druhy muffinů. Mohli byste tak ochutnat muffiny s vanilkovou, kokosovou, citrónovou a čokoládovou příchutí. Po upečení je žáci i ozdobili, takže hotová dílka vypadala, jak jinak, než k nakousnutí :-) . Muffinky byly připraveny pro děti k pátečnímu Lampionovému průvodu, který pořádala ŠKS Dolní Bečva. Osmáci si pečení moc užili a panu Majerovi děkujeme za výborně připravenou akci a těšíme se na další spolupráci. 

čtvrtek 17.10.2019

Druháci navštívili knihovnu

Žáci 2. třídy navštívili minulý týden ve čtvrtek 10.10.2019 místní knihovnu.                        Paní knihovnice si pro děti připravila besedu s názvem Etiketa pro každého. Povídali si o slušném chování, poslouchali čtené příběhy z knížek a sami si vyzkoušeli rozhodnout podle obrázku, co je správné a co ne při chování ve třídě.        Za odměnu si mohli holky i kluci prohlédnout nebo půjčit zajímavé a oblíbené dětské knížky.

pátek 11.10.2019

Beseda s rodiči žáků devátých tříd

Dne 20. 11. 2019 od 15:30 hodin proběhne v Rožnově pod Radhoštěm Beseda s rodiči žáků devátých tříd. Pracovnice IPS ÚP Vsetín seznámí rodiče deváťáků s informacemi týkajícími se volby povolání. Více informací v přiloženém souboru.